Máme historii

Taneční skupina Glamour, z.s. (zapsaný spolek) pod vedením Jany Anderlové funguje 15. rokem. Trénujeme pod záštitou Městského domu kultury Sokolov, který nám vytváří profesionální zázemí. Zabýváme se scénickým, moderním tancem, řadíme se do kategorií show art a dance art. Neomezujeme se však pouze na tuto tvorbu, v rámci své činnosti pořádáme módní show přehlídky, nebo modely předvádíme na společenských akcích. Můžete nás vidět i jako roztleskávačky na různých sportovních a kulturních akcích. Samozřejmostí jsou vystoupení na plesech s předtančeními, které jsou v našem repertoáru, nebo choreografii vytvoříme přímo "na míru" podle tématu plesu nebo společenské události, např. Ples města Sokolov, Sokolovské uhelné, a.s., sportovní plesy, plesy obcí a podniků. Sestavíme program na pasování předškoláků, včetně předtančení. Vystupujeme i v neziskových sektorech, jako například vystoupení pro děti nebo v domovech důchodců, tančíme na charitativních akcích.

Pokrýváme všechny věkové kategorie

V současnosti má taneční skupina 50 členů. Rozdělení je podle věkových kategorií na děti, juniorky a mládež. Tréninky probíhají několikrát týdně ve zkušebnách Městského domu kultury Sokolov. V rámci tréninků pracují i externí lektoři tance, kteří nám zdokonalují techniku tance, vyučují nové směry a trendy. Každé věkové kategorii tvoříme samostatnou choreografii včetně zajištění kostýmů a rekvizit.

Sklízíme úspěchy na soutěžích

Taneční skupina, všechny její věkové kategorie, se každoročně účastní regionálních soutěží vyhlašovaných Svazem učitelů tance, Taneční skupiny roku a Czech Dance Organization. Pravidelně se umisťujeme na předních místech a postupujeme do republikových kol, včetně účasti na velkém televizním finále Taneční skupiny roku. 

Krášlíme společenské akce

Prezentujeme se na různých kulturně společenských akcích, exhibicích, charitativních programech, soutěžích. V rámci partnerství měst v SRN vystupujeme také ve městě Schwandorf při vyhlašování sportovce roku.